Wyposażenie łazienek

Kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa jest przez wielu uznawana za zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wanna. Trudno jest jednoznacznie temat ten rozsądzić, jednak na pewno mamy takie sytuacje, kiedy niezależnie od naszych preferencji, kabina prysznicowa półokrągła, kwadratowa czy inna jest faktycznie lepszym pomysłem.

Zalety kabin prysznicowych

Kabina prysznicowa jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, wówczas kiedy w naszej łazience musimy walczyć o każdy metr kwadratowy. Kabiny prysznicowe występują oczywiście w różnych wariantach gabarytowych – polecamy zajrzeć do tego sklepu – ale z pewnością łatwiej jest wybrać rozmiar prysznica niż wanny.

Nawet mała kabina jest w pełni funkcjonalna. O wannie tego samego powiedzieć nie możemy. Trudno jest bowiem w bardzo małej wannie wziąć relaksującą kąpiel, natomiast pod małym prysznicem jesteśmy w stanie się porządnie umyć, nie czując specjalnie ograniczeń związanych z rozmiarem.

Prysznic a ekologia

Fachowcy są zdania (popartego naukowymi pomiarami), że używając prysznica do codziennych czynności związanych z higieną, zużywamy zdecydowanie mniej wody, niż ma to miejsce w przypadku wanny. Rozwiązanie to ma zatem wymiar ekologiczny (wodę warto oszczędzać) oraz ekonomiczny, ponieważ nie jest ona za darmo.