Wyposażenie łazienek

Kabina prysznicowa – jaki model wybrać?

Kabiny prysznicowe od lat popularne są w wielu, domowych łazienkach. Dzięki nim można szybko i sprawnie wziąć kąpiel, nie narażając całego pomieszczenia na bałagan. Jakie modele obecnie królują w sklepach? Jakie najczęściej wybierają klienci?

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Klienci, którzy szukają idealnej kabiny do swojej łazienki, zanim udadzą się do sklepu, muszą dokładnie zmierzyć pomieszczenie, by wiedzieć dokładnie jaki rozmiar kabiny będzie najodpowiedniejszy do danego wnętrza. Osoby posiadające łazienki o dużym metrażu, nie mają takiego problemu. Jednak klienci, którzy posiadają małe łazienki (np.: w kawalerkach czy mieszkaniach) muszą liczyć się z tym, by taki asortyment nie przeciążył łazienki. W salonach łazienkowych oraz w marketach można znaleźć standardowe oraz niestandardowe rozmiary kabin. Zazwyczaj klienci decydują się na kabiny o wymiarach: 70×70, 80×80 czy 90×90. Można także znaleźć niestandardowe rozmiary typu: 70×90, 90×120 itd.

Więcej na https://www.camero.pl/kabiny-prysznicowe/

Kabiny prysznicowe i ich rodzaje

W zależności od przestrzeni, którą dysponują klienci oraz upodobań domowników – można zdecydować się na określony rodzaj kabiny. Sprzedawcy w sklepach zawsze pytają się klientów, czy szukają oni kabiny narożnej, przyściennej, czy też może wolnostojącej. Kabiny narożne nie zajmują wiele miejsca, dlatego w naprawdę małych łazienkach – sprawdzają się idealnie. Przyścienna kabina również potrafi zaoszczędzić sporo miejsca i jest to rodzaj, na który chyba najczęściej decydują się klienci. Z kolei, kabina wolnostojąca prezentuje się bardzo efektownie i gdy tylko jest miejsce w łazience na taki model, warto się na nią zdecydować. W środku kabiny jest wiele miejsca, więc można wyposażyć ją w specjalne systemy, dzięki którym kąpiel jest jeszcze bardziej przyjemniejsza i relaksująca. Takie kabiny są jednak dużo droższe od pozostałych wersji.