Wyposażenie łazienek

Jakie płytki włoskie wybrać do łazienki?

włoskie płytki łazienkowe

Aranżacja łazienki jest jednym z najtrudniejszych zadań z którym trzeba się zmierzyć podczas remontu mieszkania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które włoskie płytki są w dzisiejszych czasach najmodniejsze, a które produkty należy omijać szerokim łukiem.

Jakie płytki włoskie wybrać?

Włoskie płytki są ponadczasowe, dlatego też nie ma ryzyka, że za kilka lat wyjdą z mody i trzeba będzie je zamieniać na nowe. W nowoczesnych łazienkach najbezpieczniejszym wyborem są zawsze białe płytki, które mogą być przełamane bardzo delikatnymi pastelowymi kolorami. Biel jak powszechnie wiadomo doskonale rozjaśnia wnętrze, dlatego też białe płytki idealnie sprawdzą się w łazienkach, gdzie nie ma okien lub jest słabe oświetlenie. Biel daje także niesamowite poczucie ładu i lekkości. Warto białe płytki włoskie Banyo.pl połączyć z błyszczącym szkliwem, które optycznie powiększy niewielką łazienkę.

Białe i czarne płytki włoskie

W dzisiejszych czasach bardzo wielu projektantów wnętrz poszukuje kontrastu, dlatego też biel coraz częściej łączona jest z czernią. Połączenie tych dwóch kolorów jest ponadczasowe i co najważniejsze może pasować praktycznie do każdego stylu. W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzi się popularna szachownica, która po bardzo długiej przerwie ponownie powraca do mody. Osoby, które nie mają żadnego ciekawego pomysłu na oryginalny układ płytek, powinny poszukać ciekawych inspiracji w Internecie albo skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta. Jeżeli chodzi o płytki podłogowe, to w pierwszej kolejności warto postawić na modele antypoślizgowe, które doskonale sprawdzą się w łazience. Wybierając płytki włoskie warto zadbać o to, aby pasowały one nie tylko do koloru ścian, ale również do wszystkim mebli łazienkowych. Zadbać trzeba również i o to, aby płytki były łatwe w utrzymaniu czystości.