Akcesoria i dodatki

Jakie odbojniki do drzwi wybrać?

W wielu sytuacjach otwieranie drzwi wejściowych albo wewnętrznych może niestety przyczynić się do uszkodzenia ściany albo mebli. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi obojnik do drzwi.

Magnetyczne odbojniki do drzwi

odbojnik magnetyczny - sklep Belmeb
źródło zdjęcia: sklep Belmeb

Magnetyczny odbojnik jak sama nazwa wskazuje ma w swoim wyposażeniu magnes, który wraz z metalową płytką montowany jest na klamce. Odbojnik do drzwi tego typu umieszczony na ścianie może sprawnie przytrzymać klamkę, dzięki czemu drzwi nigdy samodzielnie się nie zamkną. Pamiętać należy o tym, że magnetyczne odbojniki sprawdzą się tylko wtedy, gdy drzwi posiadać będą metalowe klamki.\

Specjalne ograniczniki do drzwi podłogowych

W ostatnim czasie bardzo modne są także popularne stopery drzwiowe, które montuje się bezpośrednio w podłodze. Przy tego typu odbojnikach wymieniane są odboje drzwiowe przykręcane i samoprzylepne. Ograniczniki do drzwi podłogowych doskonale sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy planuje się na stałe naruszenie konstrukcji posadzki. Dla osób, które posiadają okładziny wykonane z parkietu albo bardzo drogie płytki ceramiczne lepszym rozwiązaniem są samoprzylepne odbojniki.

Odbojniki drzwiowe na klamkę

Jeżeli chodzi o odbojniki drzwiowe to montuje się je bezpośrednio na klamce. Olbrzymią zaletą tego typu rozwiązania jest oczywiście to, że odbojniki do drzwi można w każdej chwili szybko zdjąć. Montaż jest prosty i nie narusza konstrukcji drzwi. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Odbojnik do drzwi doskonale sprawdzi się przede wszystkim w ciasnych i wąskich korytarzach.