Mieszkania

Jaki rozmiar płytek?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele różnych formatów płytek ceramicznych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, gdzie warto stosować małe, a w których miejscach zdecydowanie lepiej sprawdzą się duże formaty.

Rozmiar ma znaczenie

Dobierając odpowiedni rozmiar płytek, można umiejętnie ukryć ewentualne wady danego pomieszczenia i co najważniejsze uwypuklić jego największe zalety. Z praktycznego punktu widzenia jedynym ograniczeniem przy aranżacji mieszkania jest tak naprawdę kreatywność oraz wyobraźnia. Doświadczony architekt jest w stanie zaproponować naprawdę niesamowite projekty, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Czym należy się kierować?

Małe kafle w formacie 60×120 są doskonałym wyborem dla bardzo kreatywnych osób, które cenią sobie nieszablonowe aranżacje wnętrz. Płytki tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach. Sporym atutem małych płytek jest to, że można je swobodnie łączyć ze sobą i tworzyć niepowtarzalne wzory. Dla wielu osób sporą zaletą małych płytek 60×120 są także niewielkie straty w materiale. Przy dużych płytach niestety trzeba liczyć się z bardzo częstym cięciem. Do kluczowych zalet należy zaliczyć także różnorodnością wzorów oraz kolorów.

Duże płytki – gdzie można je wykorzystać?

Duże płytki są dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie estetykę i minimalizm. Profesjonalne płytki doskonale sprawdzą się na ścianach, jak i również na podłogi. Pamiętać należy jednak o tym, aby nie łączyć kilku wzorów w przypadku dużych płytek. Największą zaletą dużych płytek jest łatwy montaż. Jest to wspaniały wybór także dla tych osób, które nie chcą marnować czasu na fugowanie. W dużej mierze to właśnie dzięki większym płytkom możliwe jest uzyskanie jednolitej powierzchni, dzięki której będzie można optycznie powiększyć pomieszczenie.