Budowa

Jak zamontować kamień elewacyjny?

Elewacje wykonane z kamienia naturalnego mają bardzo wiele zalet, dlatego też sporo osób decyduje się na ich zakup. Największą zaletą naturalnych materiałów jest to, że nie są one sztucznie barwione, dlatego też mogą nawet po wielu latach użytkowania prezentować się bardzo okazale. Jedynym warunkiem uzyskania dużej żywotności jest oczywiście fachowy montaż.

Jak zamontować kamień naturalny?

Kamień elewacyjny Home 100 wymaga zastosowania specjalnego kleju. Dużym błędem jest stosowanie zwykłego kleju do popularnych płytek ceramicznych albo płytek gresowych. Kamień naturalny jak powszechnie wiadomo chłonie metale ciężkie, dlatego też zastosowanie nieodpowiedniego kleju może skutkować pojawieniem się nieprzyjemnych dla oka przebarwień.

Porządny grunt

Aby dokładnie oczyścić i związać poszczególne elementy na elewacji warto wykorzystać porządny grunt. Niestety na źle zagruntowanej ścianie kamień elewacyjny może odpaść razem z klejem. Na rynku dostępne są na szczęście wysokiej jakości grunty w bardzo przystępnej cenie.

Impregnacja kamienia ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że impregnacja kamienia elewacyjnego odgrywa tak samo ważną rolę, jak impregnacja drewna. W dużej mierze to właśnie dzięki impregnacji można zabezpieczyć kamień naturalny przed wchłanianiem wilgoci. Pamiętać należy również o tym, że porządne środki do zabezpieczania kamienia naturalnego mogą pochwalić się właściwościami antystatycznymi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na elewacji nie osiadać będzie tak mocno kurz. Niektóre impregnaty do kamienia mogą pochwalić się właściwościami koloryzującymi.

Fuga

Bardzo wiele płytek z kamienia naturalnego montuje się bez fug. Można jednak znaleźć takie materiały, które zdecydowanie lepiej prezentować będą się z fugami. W wielu sytuacjach, aby uzyskać ładny efekt wizualny trzeba będzie dociąć kamień naturalny, co niestety nie zawsze jest prostym zadaniem. Warto skorzystać z pomocy porządnej tarczy od renomowanego producenta. Nie można zapominać również o systematycznym ochładzaniu tarczy do kamienia.