Meble

Jak wybrać szafki nocne na wymiar?

szafki nocne na wymiar

Szafki nocne na wymiar to idealnie dopasowane wyposażenie każdej sypialni. Dodają pomieszczeniu odpowiedniego klimatu i charakteru, są przy tym funkcjonalne i pasują do wymiarów pomieszczenia i pozostałych elementów wyposażenia, w tym przede wszystkim łóżka. Aby sypialnia spełniała swoje podstawowe zadania, należy dokładnie zaplanować jej urządzenie. 

Szafki nocne na wymiar – rodzaje

Szafki nocne na wymiar (zobacz) można perfekcyjnie dopasować do każdego wnętrza, w tym urządzonego w stylu:

  • skandynawskim,
  • klasycznym,
  • industrialnym,
  • glamour,
  • awangardowym.

W nowoczesnych sypialniach świetnie prezentują się szafki w wersji klasycznej, charakteryzujące się prostą konstrukcją. Natomiast w sypialniach minimalistycznych lub nowoczesnych sprawdzą się szafki nocne wyraziste, o kontrastowych kolorach. Dwie szufladki w połączeniu z dwiema półkami zapewniają wygodne przechowywanie podstawowych rzeczy osobistych.

Jak zbudowana jest szafka nocna?

Szafki nocne to zwykle konstrukcja, która składa się z szuflady, wolnej przestrzeni i półki. Blat szafki służy do postawienia na nim lampki nocnej lub nocnych gadżetów. Dzięki opcji mebla na wymiar można dopasować jego szerokość, długość do indywidualnych potrzeb. Do wyboru pozostają także kolory mebla. Wśród nich niezwykle popularne odcienie drewna, a także klasyczna czerń lub biel, które świetnie dopasowują się do stylistyki współczesnych wnętrz. Do wyrobu szafek nocnych najczęściej używane są wysokiej jakości płyty laminowane, których grubość wynosi 18mm i spełnia odpowiednie normy higieny i bezpieczeństwa. Wykończeniem mebli są nóżki, które dbają o stabilizację szafki, jak i zapewniają jej estetyczne wykończenie. Decydując się na konkretny model nóżek, warto zwrócić uwagę na ich kształt i kolor, a także materiał, z którego zostały wykonane, ponieważ mają one decydujący wpływ nie tylko na trwałość mebla, ale także jego estetykę. Wyższe nóżki umożliwiają także wygodne sprzątanie, ponieważ podczas czynności porządkowych nie trzeba zmieniać położenia mebla.