Wyposażenie łazienek

Jak wybrać płytki do łazienki lub kuchni?

Wybór płytek to zawsze spory wyzwanie i bardzo duży dylemat. Ściany można z łatwością przemalować, jednak usunięcie źle wybranych płytek to już większy kłopot. Mając to na uwadze, każdy inwestor zwykle zastanawia się kilkanaście razy nad tym, zanim zdecyduje się na konkretny wzór. Być może właśnie to wpływa na fakt, że tak wiele osób ostatecznie wybiera płytki minimalistyczne i w prostym stylu. Płytki vives nawiązują do takiej konwencji, jednak można znaleźć je również w bardziej odważnych i kolorowych wersjach. Jednym słowem dla każdego coś dobrego.

Piękne i wytrzymałe płytki vives

Glazura do domu to ważny element wykończenia wnętrza. Jak zatem wybrać perfekcyjną ceramikę vives spośród tak wielu dostępnych wzorów? Raczej metodą prób i błędów się tutaj nie sprawdzi. Dużo lepszy trok to zapoznanie się z wieloma różnymi inspiracjami i realizacjami. Można znaleźć je chociażby w sklepach z elementami wykończenia łazienek, w salonach producenta oraz w internecie.

Styl przewodni

Kolejny trop ułatwiający naprawdę trafny wybór glazury to po prostu wybór stylu przewodniego. Współcześnie w Polsce wciąż modne są aranżacje utrzymane w duchu skandynawskim, ale sporo osób decyduje się też na styl śródziemnomorski lub surowy i minimalistyczny styl industrialnym. Kiedy wybierze się już główną tendencję, łatwiej wtedy zdecydować się na konkretną kolorystykę czy wzór. Warto pamiętać o tym, że płytki nie muszą być wyłożone w całej łazience czy kuchni. Można zastosować je tylko na podłodze, a ściany pozostawić na przykład pokryte farbą wodoodporną. To rozwiązanie dla naprawdę niezdecydowanych, którym trudno podjąć ostateczną decyzję.