Meble

Jak wybrać odpowiedni stolik pomocniczy do kanapy?

stolik pomocniczy do kanapy

Niewielkie meble mogą odegrać niezwykle dużą rolę. Stolik pomocniczy to nieodzowny element wyposażenia mieszkania, ale to także miejsce, w którym można postawić lampę, zdjęcia i wypić kawę z przyjaciółmi. Jest stabilny, lekki i łatwy do przenoszenia, więc sposób jego wykorzystania zależy od indywidualnej wyobraźni. Jeśli znudzi się on jako stolik pomocniczy do kanapy w salonie, można z łatwością ustawić go w sypialni lub na balkonie.

W jakim kolorze powinien być stolik pomocniczy?

Wybór stolika bocznego może na pierwszy rzut oka wydawać się łatwy. Rzeczywiście, jeśli jest się entuzjastą aranżacji wnętrz, łatwo jest zdecydować, czy stolik boczny w kolorze czarnym, białym lub złotym będzie wyglądał lepiej. Jeśli nie chce się przesadzić z kolorem i zachować spójny styl wnętrza, dobrym wyborem będzie czarny lub biały stolik pomocniczy (https://novodom.pl/k/stoliki-pomocnicze). Czarny to kolor uniwersalny, dlatego jest wysoce zalecany dla tych, którzy nie mają dużej wiedzy na temat projektowania wnętrz, a mimo to chcą mieć stolik boczny.

Oprócz funkcjonalności, stolik w kolorze białym i czarnym może być również wyjątkową ozdobą do salonu lub sypialni. Dodatkowo nietypowy wybór i oryginalny kolor nada wnętrzu nowoczesny wygląd i świeżość. Popularne są również stoliki wykonane z drewna, w oryginalnych brązowych kolorach.

stolik pomocniczy do kanapy

Nowoczesny stolik pomocniczy do kanapy

Oprócz wspomnianej wyżej kawy, można umieścić na stoliku lampkę, którą można włączyć podczas oglądania wieczornego filmu lub czytania ulubionej książki. Dodatkowo stolik pomocniczy to także świetne miejsce na postawienie doniczki lub wazonu z kwiatami. Generalnie tego rodzaju stolik pomaga w wykonywaniu drobnych codziennych zadań i dlatego może okazać się niezbędny.  Ciekawym rozwiązaniem w przypadku stolika pomocniczego jest wysuwany blat, który zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania. Podobnie jak pufa ze schowkiem, można w nim schować szaliki, rękawiczki czy inne niezbędne akcesoria na wypadek przybycia niespodziewanych gości.