Ogród

Jak wybrać nowoczesne meble do ogrodu?

krzesło wiszące

Podczas podejmowania decyzji o zakupie idealnych mebli do ogrodu warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Nowoczesne meble ogrodowe są dostępne w różnych kolorach i wyprodukowane z różnych materiałów, wymagających odpowiedniej pielęgnacji. Bez względu na to, czy będą zdobić taras, ogród czy nawet mniejszy balkon, powinny być wygodne i stylowe.

Najlepszy materiał na meble ogrodowe

Nowoczesne meble do ogrodu są dostępne w szerokiej gamie materiałów. Warto na początku określić przeznaczenie mebli i ewentualne możliwości ich przechowywania w okresie jesienno-zimowym. Meble wykonane z metalu są nowoczesne, ale mogą rdzewieć, szczególnie u dołu, gdzie nogi stołu i krzeseł stykają się z ziemią. Drewno jest naturalnie piękne, ale wymaga regularnej konserwacji. Natomiast plastik jest łatwy w pielęgnacji, ale mniej stylowy i wytrzymały.

Najlepszym materiałem do mebli ogrodowych wydaje się wiklina i rattan, chociaż z upływem czasu mogą się one deformować (szczególnie pod wpływem słońca), kruszeć i pękać. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, które trzeba dobrze przemyśleć. Jednak meble, które będą odpowiednio dopasowanego do miejsca i przeznaczenia, będą służyły na długie lata.

Kolory i wykończenia nowoczesnych mebli

Kolor i wykończenie całkowicie zależą od osobistego stylu i preferencji. Jednak istnieją kolory, które są bardzo popularne wśród nowoczesnych projektów tarasów i ogrodów. Pewnym wyborem będzie biel, czerń, szarości, a także kolory kremowe, prawdziwe drewno i metal. Te kolory można dowolnie ze sobą łączyć i dodać do nich odważniejszy akcent, w postaci kolorowych poduch i siedziska.

Meble drewniane można pomalować kryjącą kolorową farbą lub zabezpieczyć lakierem gwarantującym naturalne wykończenie. Warto rozważyć dopasowanie mebli ogrodowych do stylu mebli, które znajdują się wewnątrz domu czy mieszkania. Można wtedy uzyskać efekt płynnego i przyjaznego przejścia na zewnątrz.