Meble

Jak wybrać najlepsze łóżko sypialniane?

lozko do sypialni

Komfort nocnego wypoczynku w dużej mierze zależy od łóżka. Które wybrać, żeby zasypianie było szybkie, a sen przynosił prawdziwy wypoczynek? Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę, oglądając łóżka sypialniane w sklepie meblowym np. Meble&Tkaniny.

Wygodne łóżko – czyli jakie? 

Jak wybrać łóżko, które zapewni komfort? Pierwsza kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę to wymiar. Standardowe łóżka sypialniane mają rozmiar 140×200, jednak polecaną opcją są te większe: 160×200 albo nawet 180×200. Jeśli w sypialni jest na to miejsce, warto wybrać szerszy materac, żeby w nocy cieszyć się większą swobodą. Drugim elementem, któremu trzeba się przyjrzeć w czasie poszukiwań łóżka do sypialni, jest stelaż. Ten idealny łączy dwie cechy: stabilność i elastyczność. O komforcie korzystania z mebla będzie decydował również zagłówek. Powinien umożliwiać wygodne oparcie się, podtrzymywać kręgosłup, nie może być zbyt krótki, bo czytanie czy oglądanie filmu z łóżka będzie bardzo niekomfortowe. 

Łóżka do sypialni a osobiste preferencje

Są takie elementy łóżka, które nie wpływają bezpośrednio na jakość snu, ale na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Jeśli w domu brakuje miejsca do przechowywania, dobrym pomysłem może okazać się łóżko ze skrzynią na pościel. Żeby oszczędzić przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu, można zdecydować się na łóżko kontynentalne – takie, na którym materac nie jest umieszczany w ramie, a bezpośrednio na stelażu, dzięki czemu mebel zajmuje mniej miejsca. Jeśli chodzi o estetykę, warto zadbać o to, by mebel ładnie wpasowywał się w przestrzeń, tworzył spójną całość z jego stylistyką i dekoracjami.