Wyposażenie łazienek

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Najlepsza kabina prysznicowa to taka, która nie zajmuje dużo miejsca, jest komfortowa oraz łatwa w utrzymaniu. Na co zwrócić uwagę wybierając ją?

Wybierając kabinę prysznicową musimy wziąć pod uwagę metraż naszej łazienki, miejsce, w którym planujemy ją postawić, materiał, z jakiego jest wykonana oraz funkcje panelu prysznicowego.

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe na rynku są bardzo w wielu wariantach. Najchętniej kupowane są kabiny narożne. Swoją popularność zawdzięczają stosunkowo niewielkim rozmiarom przy jednoczesnym dużym komforcie użytkowania. Do małej łazienki naroże kabiny prysznicowe są idealne.

Posiadacze dużych łazienek mogą pozwolić sobie na kabiny prysznicowe wolnostojące. Często wybierane są kabiny okrągłe, które w łazience robią niesamowite wrażenie oraz są znaczącym elementem dekoracyjnym łazienki. Niestety ich wadą są duże rozmiary. Chcąc zamontować natrysk wolnostojący trzeba mieć łazienkę dużych rozmiarów.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe bez brodzika, które są bardzo komfortowe – więcej na stronie impero. Wyglądają bardzo elegancko, a do tego łatwo utrzymać je w czystości. Panel prysznicowy w takiej kabinie może mieć wiele udogodnień jak hydromasaż, funkcje sauny, czy radio.

Drzwi mają ogromne znaczenie

Jednym z ważniejszych elementów kabiny są drzwi. Warto o tym pamiętać, gdyż w niewielkiej łazience drzwi, które otwierają się na zewnątrz mogą okazać się nie lada problemem. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużej łazience. Do łazienek niewielkich dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi suwanych. W tym przypadku bardzo ważny jest system rolek, który zostanie zastosowany. Rolki muszą być wysokiej jakości, gdyż będą pracowały przez wiele lat.

Wybierając kabiny prysznicowe musimy pamiętać, że nie tylko wykonanie ma znaczenie. Niezmiernie ważny jest montaż. Zastosowanie dobrych uszczelek oraz prawidłowy montaż to klucz do sukcesu.