Wystrój wnętrz

Jak wybrać idealne lustro?

Lustro to wspaniały element wyposażenia wnętrz. Pełni nie tylko funkcję użytkową, ale także może stanowić dekorację salonu, sypialni czy innego pomieszczenia. Wybierając nowe lustro, warto odpowiedzieć sobie na 3 pytania.

  1. Do jakiego pomieszczenia ma być przeznaczone?

To podstawowe pytanie, ponieważ inne lustro wybierzemy do sypialni (https://vinotti.eu/sypialnia/lustra – niech posłuży nam tutaj za przykład), a inne na przykład do przedpokoju. Musimy wziąć pod uwagę otoczenie naszego nowego zwierciadła, aby dobrze go dopasować do wyglądu reszty pomieszczenia.

  1. Czy lustro ma być stojące czy wiszące?

Lustro do sypialni może być na przykład stojące, obejmujące całą sylwetkę. Natomiast lustro przeznaczone do łazienki może wisieć nad zlewem, aby ułatwiać czynności higieniczne. Jeśli natomiast chcemy umieścić zwierciadło w salonie, gdzie ma pełnić funkcję tylko dekoracyjną, możemy kierować się wyłącznie walorami estetycznymi.

  1. Jakiej wielkości ma być nasze nowe lustro?

Kierując się wyłącznie tym, czy zwierciadło będzie pasować do wystroju naszego wnętrza, możemy dokonać niezbyt dobrego wyboru. Może się okazać, że lustro będzie za małe, przez co jego użytkowanie będzie niewygodne. Ma to duże znaczenie zwłaszcza gdy wybieramy lustra do sypialni lub do przedpokoju. Dlatego nie mogą być one zbyt wąskie.