Budowa

Jak wybrać firmę budowlaną?

Planując budowę domu zawsze dochodzi do momentu, w którym należy wybrać firmę budowlaną. Aby nie popełnić błędu, warto jest trzymać się pewnych zasad. Pomogą one w wyborze właściwej firmy budowlanej.

Przede wszystkim należy sprawdzić referencje. Dobra ekipa na rynku, działająca na nim już jakiś czas z pewnością takie referencje będzie posiadać. Warto zatem sprawdzić, jakie realizacje ekipa ma za sobą, co budowała i dla kogo.

Każda firma budowlana przedstawia ofertę współpracy. Należy ją dokładnie przeanalizować. Wszystko po to, aby w trakcie budowy się nie rozczarować. Innymi słowy, zawsze trzeba mieć pewność, jakie prace firma wykona. Bywa bowiem tak, że w trakcie współpracy okaże się, że ekipa budowlana nie wykona pewnych elementów ponieważ nie były one zawarte w umowie. Klient jest wówczas zmuszony albo dopłacić albo wynająć kolejną firmę.

Niezwykle ważne są oczywiście także koszty. Przestrzegamy jednak, aby na budowaniu oszczędzać każdy grosz. Firma odbije to sobie na materiałach. Czasem warto jest zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że praca zostanie wykonana profesjonalnie.

Podpisując umowę z firmą budowlaną koniecznie należy spisać harmonogram prac. Na jego podstawie będzie można ocenić postępy w pracy, a tym samym rozliczyć firmę budowlaną. Będzie to także podstawą do ewentualnych reklamacji i odszkodowań. Podpisanie umowy z firmą budowlaną bez wskazania konkretnych terminów to ogromny błąd.

Opinie użytkowników odegrają również dużą rolę: http://www.zumi.pl/1885050,Dqm_Sp._z_o.o.,Bialystok,opinie.html