Budowa

Jak uzyskać bezpieczeństwo i funkcjonalność płytek garażowych?

Funkcjonalność i bezpieczeństwo jest podstawą pracy w garażu. Na co zwrócić uwagę wybierając płytki garażowe, by były funkcjonalne, bezpieczne oraz estetyczne?

Zabrudzenia i plamy

Garaż to miejsce, w którym zachowanie idealnego porządku jest niemożliwe. Tu zawsze coś spadnie, wyleje się, czy rozsypie. Dodatkowo musimy pamiętać, że często mamy do czynienia z olejami, czy smarami, które są kłopotliwe w usunięciu.

W takiej sytuacji najkorzystniejszy będzie wybór płytek gresowych barwionych w masie. Czym charakteryzują się takie płytki garażowe? Dzięki mechanicznemu, a co za tym idzie, równomiernemu naniesieniu na płytki specjalnego preparatu przed wypiekaniem kafelków, mikropory ulegają zasklepieniu. Po wypieczeniu płytek powierzchnia jest dokładnie spieczona, a preparat impregnujący zasklepił się na stałe.

Tak wykończone płytki garażowe są droższe o 10 – 20 %, ale ich utrzymanie w porządku jest dużo łatwiejsze. Dzięki temu będą służyły przez wiele lat.

Rysy i pęknięcia

Uszkodzenie płytek garażowych to kolejny bardzo często spotykany problem. Garaż jest miejscem, gdzie parkujemy samochód, czasem przechowujemy ciężkie sprzęty, czy pracujemy używając różnych narzędzi. W takich warunkach nie trudno o spadające narzędzia, które mogą uszkodzić podłogę.

Warto zastanowić się nad tym wcześniej i zdecydować się na położenie płytek garażowych o wytrzymałości nie mniejszej niż 35 N/mm. W tym przypadku nie tylko odporność płytek ma znaczenie. Bardzo ważne jest umiejętne ułożenie płytek garażowych. Pęcherzyki powietrza, które w mniej wymagających warunkach nie miałyby żadnego znaczenia, w garażu mogą doprowadzić do szybkiego uszkodzenia gresu.

Więcej danych na www.home100.pl