Wystrój wnętrz

Jak urządzić spójne wnętrze?

nowoczesna rama dzisiejszych obrazów

Mieszkanie powinno być zaaranżowane tak, abyśmy chętnie spędzali w nim czas. Powinno być przytulne, jednocześnie funkcjonalne oraz stylowe. Samodzielne urządzenie domu czy mieszkania może okazać się trudniejsze, niż się wydaje. Na co zwrócić uwagę i od czego zacząć?

Styl nowoczesny, skandynawski, retro czy industrialny?

Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele, osoby urządzające domy najczęściej jednak decydują się na jasne barwy oraz naturalne materiały. Minimalizm i prostota są zauważane w większości nowoczesnych aranżacjach wnętrz i w zasadzie trudno się temu dziwić. Urządzając mieszkanie skupiamy się zazwyczaj na uzyskaniu przestronności, zwracamy uwagę na pojemność mebli, tak aby każda rzecz miała swoje miejsce i można było ją schować. Najczęściej wykorzystuje się do dekoracji lekkie, puszyste tkaniny, szkło, drewno, a także kamień, pojawiają się również elementy wyposażenia z poprzednich epok. Z każdego stylu warto wziąć to, co nam się podoba i spróbować to wszystko połączyć w spójną całość. Pamiętajmy, że nie warto ślepo podążać za trendami.

Dodatki do domu – ramy do obrazów, wazony i inne bibeloty

Pewnie każdy z nas słyszał o tym, że diabeł tkwi w szczegółach i jest to prawdą. Charakter i styl mieszkania nie tworzą wyłącznie meble, ale również dodatki, to one są najważniejsze. Taki akcesoriów warto szukać w sklepach ze starociami, na targach, bazarach, a także sklepach z tanią odzieżą. Odpowiednio dobrane ramy do obrazów, zdjęcia, wazony, oświetlenie stołowe, to wszystko możne sprawić, że wnętrze stanie się przytulne i bardzo chętnie będziemy spędzać w nim czas. Warto szukać takich rzeczy również w sieci na przykład na aukcjach internetowych, gdzie ludzie bardzo często wystawiają na sprzedaż takie przedmioty. W Internecie można znaleźć też sporo pomysłów, jak wykonać dekoracje samodzielnie i to bez dużych nakładów finansowych. Wystarczy wejść na instagrama czy pinteresta, żeby znaleźć garść cennych porad i pomysłów, które można później wykorzystać. Najważniejsze jest to, aby mieć plan, gdy będziemy podejmować pochopne decyzje, może okazać się, że ostatecznie nic do siebie nie będzie pasować i mieszkanie będzie chaotyczne. W takim miejscu nie będzie się nam dobrze mieszkać.