Meble

Jak pielęgnować meble nowoczesne?

pielęgnacja mebli nowoczesnych

Pielęgnacja nowoczesnych mebli na pierwszy rzut oka wydaje się prostym zadanie, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Dobierając nieodpowiednie środki do pielęgnacji, można niestety uszkodzić meble, dlatego też warto dowiedzieć się, na jakie preparaty postawić.

Jak skutecznie czyścić meble tapicerowane?

Dla większości osób najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście pielęgnowanie nowoczesnych mebli tapicerowanych, które wymagają szczególnej opieki. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest oczywiście systematycznie odkurzanie obicia. Na rynku dostępne są również specjalne odkurzacze piorące, dzięki którym można dokładnie i bezpiecznie wyprać tapicerkę. Nie można zapominać także o ręcznym myciu. W tym zadaniu mogą pomóc odpowiednie szampony do obić. Tapicerowane meble nowoczesne najlepiej prać w sezonie letnim, kiedy to błyskawicznie wyschną.

Jak czyścić skórzane meble?

Jeżeli chodzi o skórzane meble nowoczesne to w ich przypadku warto postawić na specjalne środki przeznaczone właśnie do skóry. Na rynku dostępne jest także mleczko konserwujące, dzięki któremu można znacząco wydłużyć żywotność mebli skórzanych. Jest to doskonały preparat przede wszystkim dla tych osób, które chcą zabezpieczyć swoje meble przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Niestety nawet najlepsza gatunkowo skóra może zbiegiem czasu się stopniowo ścierać, dlatego też warto przynajmniej dwa razy do roku zabezpieczyć swoje meble. W przypadku, gdy na pielęgnacje jest już za późno i zbliża się zakup nowych mebli nowoczesnych, warto zaznajomić się z tą ofertą.