Akcesoria i dodatki

Jak dobrze zorganizować swoją szafę

https://multirenowacja.pl/category/akcesoria-wieszaki

Ostatnio sporo mówi się i pisze o dobrej organizacji szafy. Zadbane wnętrze szafy i rzeczy umieszczone na wieszakach to podstawa tego, by bez problemu znaleźć ulubione stroje czy wyszykować się do pracy. Warto zatem kupić dobrej jakości wieszaki na ubrania do szafy i raz a dobrze przesegregować wszystkie rzeczy. Odrobina wysiłku, a szafa przestanie być chaotyczny miejscem, w którym trudno coś znaleźć.

Dobre wieszaki

Dobrej jakości wieszak na garnitur, wieszaki na koszule i spodnie, czy wreszcie wieszaki do przechowywania akcesoriów takich jak krawaty i paski, to podstawa by sprytnie zorganizować swoją garderobę. Im więcej rzeczy uda się zawiesić na drążku, tym mniej ubrań poskładanych w kostkę i mniejszy chaos w szufladach. Rzeczy zawieszone na wieszakach mniej się gniotą, nie zaciągają się i dłużej zachowują ładny fason. Kto zatem chce przechowywać z ubrania w prawidłowy sposób, musi kupić komplet wieszaków. Dostępne opcje to tańsze wieszaki wykonane z plastiku lub droższe wieszaki z drewna.

Jak segregować powieszone ubrania

Kiedy większość wybranych rzeczy uda się już zawiesić na wieszakach, pora na sprytne zorganizowanie ich wewnątrz szafy. Większość osób organizuje swoją szafę kolorystycznie – wszystkie ubrania w konkretnych odcieniach lub wzorach wiszą obok siebie. Drugi sposób to segregowanie ubrań według ich rodzaju, a zatem powieszenie obok siebie na przykład bluzek, sukienek lub spódnic.