Akcesoria i dodatki

Idealne drapak dla kota

drapaki dla kotów

Proces wyboru idealnego drapaka dla kota nie jest łatwy, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z takimi produktami. Jednakże istnieje kilka cech, o których trzeba pamiętać podczas zakupu. Plusem jest szeroki asortyment, jaki da naszemu przyjacielowi wiele możliwości. Jak wybrać drapaki dla kotów? Jakie produkty są godne uwagi? Na jakie aspekty zwrócić uwagę? O czym pamiętać?

Drapaki dla kota

drapaki dla kotów

Podczas doboru trzeba mieć na uwadze następujące aspekty:

  • Stabilność produktu – warto wybrać takie drapaki dla kota, jakie są stabilne i się nie chwieją. Dobrą opcją jest przymocowanie drapaka do ściany. 
  • Materiał wykonania – producenci stawiają na naturalne lub sztuczne tworzywa, jak też ich połączenie. Pionowe słupki natomiast są tworzone z naturalnego sizalu. 
  • Ilość drapaków – jeśli mamy więcej niż jednego kota w domu, dobrym pomysłem będzie zakup kilku drapaków. To zapobiegnie rywalizacji między zwierzakami. 
  • Rozmiar drapaka dla kota – idealny drapak to taki, jakie nie jest zbyt wysoki. Kot powinien mieć możliwość swobodnego wyciągania się na drapaku. 
  • Kształt produktu – wybierzmy taki kształt, jaki jest dopasowany do potrzeb zwierzaka. Jedne koty lubią leżenie, inne drapanie, a jeszcze inne wspinanie się. 

Szeroki asortyment

Na rynku znajdziemy sporo produktów, jakie będą zgodne z oczekiwaniami naszego pupila. Drapaki dla kota można z powodzeniem kupić w internetowym sklepie, gdzie skorzystamy z pomocy sprzedawcy podczas wyboru. Jedno jest pewne – to niezbędny gadżet wszędzie tam, gdzie mieszkają koty. Solidne drapaki pozwalają wyznaczyć kotu swój teren.