Akcesoria i dodatki, Wystrój wnętrz

Hobby połączone w wystrojem wnętrz

klasyczny plakat na ścianie sypialni

Na ścianach domów wiszą najczęściej obrazy, różne ozdoby, czasem zdjęcia – artystyczne lub rodzinne – oprawione w ramki i – coraz częściej plakaty.

Kolekcjonerzy plakatów

Spora część plakatów ma charakter kolekcjonerski – powstają nawet z myślą właśnie o zbieraniu i tworzeniu z nich profesjonalnych kolekcji.

Charakteryzuje je różna tematyka; czasem znajduje się na nich napis związany z konkretną działalnością człowieka. Bywa to nawet hasło wzywające do konkretnych działań, czy stwierdzające jakiś stan rzeczy.

Plakat w domu, w firmie

Plakaty są tak powszechną formą przekazu treści, że świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjne, zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i siedzibach firm. Te ostatnie wykorzystują je często jako przekaz informacyjny np. o wydarzeniach, które organizują lub w których partycypują.

Czasem w siedzibie firmy jest specjalnie przygotowany korytarz lub salę, w której wiszą właśnie takie plakaty związane ze swoją działalnością i jej przedmiotem – bardziej lub mniej bezpośrednio.

Z kolei w domach plakaty zdobią właściwie każde wnętrze – od salonu, przez sypialnię, przedpokój, pokój dziecięcy, po kuchnię i łazienkę. Plakaty można bowiem oprawić w ramkę lub antyramę oraz zabezpieczyć np. przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Plakaty bywają bardzo proste, ale i być pełnymi różnych form przekazu. Dzięki temu, każdy plakat ma szansę znaleźć swojego właściciela, który go doceni.

Zakupione plakaty nie zawsze trafiają od razu na ścianę – czasem czekają na swoją kolej. Jednak powinny być one przechowywane w odpowiednich warunkach – najlepiej w specjalnej tubie.