Akcesoria i dodatki

Gdzie powiesić lustro?

Lustra można na różne sposoby rozmieszczać w mieszkaniu, za każdym razem uzyskując nieco inny efekt aranżacyjny. Ten szczególny element wyposażenia z powodzeniem zastępuje inne dekoracje, a jednocześnie wprowadza do wystroju całkowicie nową jakość. Lustra w ozdobnych ramach warto zastosować zwłaszcza w niedużych wnętrzach, które staną się dzięki temu wizualnie większe i głębsze.

Lustro w każdym pomieszczeniu

Lustro (https://www.sfmeble.pl/c/lustra-akcesoria-salon) to dekoracja, którą da się efektownie wkomponować w aranżację praktycznie każdego pomieszczenia. W przedpokoju może od progu witać gości, a jednocześnie optycznie poszerza przestrzeń. W sypialni doskonałym rozwiązaniem będzie lustro oparte o ścianę, przedstawiające bardzo duże i szczegółowe odbicie. Nad wezgłowiem łózka warto natomiast umieścić lustro ozdobne. W sypialni doskonałą lokalizacją na lustro będzie ściana nad konsolą lub sofą, a także wzdłuż stołu jadalnianego. Bez lustra nie obejdzie się również łazienka, w której warto zadbać o odpowiednie odbicie światła od tafli. W przypadku małych pomieszczeń, warto postawić na półce przynajmniej niewielkie lustro w intrygującej ramie.

Designerski sznyt

W najnowszych trendach wnętrzarskich bardzo często spotkać można lustra o nietypowym, designerskim kształcie. Takie dodatki doskonale sprawdzają się w salonie, który jest najbardziej reprezentacyjną częścią domu. Lustro ścienne warto umieścić na przeciwko okna, zyskując w ten sposób odbicie naturalnego światła. W ten sposób można bardzo rozjaśnić pomieszczenie. Lustro da się ustawić także w sposób, który umożliwi absorpcję promieni świetlnych oraz ich przekierowanie w stronę najciemniejszego miejsca we wnętrzu. Warto zwrócić uwagę na to, co odbija się w tafli. Obraz w odbiciu nie powinien być zbyt zatłoczony, aby aranżacja harmonijnie się prezentowała.

Małe i duże lustra

Duże lustra polecane są przede wszystkim ze względów praktycznych, ponieważ to właśnie one optycznie powiększają pomieszczenia i pozwalają na uzyskanie kompletnego odbicia. Nie oznacza to jednak, że w aranżacji nie da się wykorzystać także mniejszych lusterek. Niewielkich rozmiarów lustra doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie dekoracji kominka czy konsoli, ponieważ automatycznie przykuwają uwagę gości. Warto wykorzystać je do wyeksponowania umieszczonych w wazonie kwiatów, ulubionych porcelanowych bibelotów lub innych ozdób.