Ogród

Garść informacji o środkach owadobójczych

środki ochrony roślin owadobójcze

Dostępna w dzisiejszych czasach różnorodność dostępnych obecnie środków owadobójczych jest znacznie większa niż kilka dekad temu. Środki, którymi chronimy nasze rośliny to głównie owadobójcze grzyby i substancje służące do pokrycia struktury roślin. Ich zadaniem jest zabicie owadów w wyniku procesów fizycznych. Należy pamiętać o tym, że większość powszechnie stosowanych środków jest toksyczna dla ludzi, roślin, jak i zwierząt.

Co warto wiedzieć o środkach owadobójczych?

Z tego względu środki owadobójcze powinny być przetrzymywane w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych. Stopień toksyczności, w który zostały wyposażone środki ochrony roślin owadobójcze, zależy od dawki i mechanizmu działania. Należy mieć na uwadze, że niektóre z substancji toksycznych mogą wpływać na układ nerwowy.

Jak dokładnie działają pestycydy?

Mimo wszystko ostateczne działanie będzie zależało od mechanizmu zastosowanego przez producenta. Owadobójcze preparaty mogą wpływać na bilans wodny, metabolizm tlenu i dojrzewanie zaatakowanego owada.

Dotyczy to również wielu innych aspektów fizjologicznych. Nie wszystkie substancje owadobójcze bezpośrednio zabijają owady. Niektóre z nich po prostu hamują możliwość rozmnażania danego gatunku insektów. Bardzo często mówi się o tym, że jedne z najnowszych pestycydów dostępnych w tych czasach mają niezwykle zaawansowany mechanizm toksyczności. Nowe materiały są jednak stale poddawane testom, aby upewnić się, że ich wpływ na środowisko nie jest zbyt inwazyjny.
Środki ochrony roślin owadobójcze dostępne są w markecie ogrodniczym Ogrodniczy.com.