Wystrój wnętrz

Fototapety jako wystrój każdej kuchni

wytrzymała fototapeta do każdej kuchni

Kuchnia w każdym domu jest miejscem magicznym. Wbrew pozorom nie służy jedynie do przyrządzania posiłków – to jedynie jej poboczna funkcja. Ma tam być miło, klimatycznie i przytulnie – tak, by chciało się tam spędzać czas przy wspólnych posiłkach z rodziną lub w spokoju delektować się kawą.

Kuchnia z motywem przewodnim

Jeśli nasza kuchnia wydaje nam się zbyt mdła, spróbujmy ją nieco „odświeżyć” dodając jakiś ciekawy akcent na jednej ze ścian. Fototapety na ścianę do kuchni są rewelacyjnym sposobem na to, by podkreślić jej domowy, rodzinny charakter. Dużym powodzeniem cieszą się kuchenne fototapety dostępne w Galerii Plakatu z motywem świeżych owoców i warzyw, skłaniające do zdrowego odżywiania. Ciekawym pomysłem jest stworzenie jednej ze ścian kuchni takim typowym miejscem rodzinnym do spożywania posiłków. Niech to będzie ściana, przy której stoi jadalniany stolik. Może ona zostać ozdobiona ciekawym motywem zwierzęcia, kwiatów, krajobrazów lub abstrakcyjnego widoczku. W sprzedaży dostępne są naprawdę inspirujące fototapety na ścianę, które nigdy się nie znudzą.

Jak wybrać fototapety na ścianę do kuchni

Fototapety na ścianę przy blacie roboczym w kuchni powinny być nienachalne, żywe i o ciekawej kolorystyce, ale nie takie, które prędko się „opatrzą”. Świetnym pomysłem są wszelkie fototapety z kroplami wody, rosy na świeżych liściach, owoce i warzywa lub delikatne, subtelne widoczki. Takie fototapety oprócz laminatu chroniącego jego kolory przed blaknięciem, muszą być pokryte kilku milimetrową warstwą szkła hartowanego. Dzięki temu nie zniszczą się, nie zawilgotnieją, co jest niestety normalne w kuchni podczas codziennego jej użytkowania.