Meble

Fotel wiszący do pięknego wnętrza!

podwieszany fotel

Nowoczesna aranżacja wnętrz oferuje nowe, ciekawe rozwiązania w dziedzinie różnych obszarów życia. Jednym z nich, dotyczącym sfery codziennego wypoczynku, jest coraz bardziej popularny obecnie fotel wiszący.

Fotel wiszący

Rozwiązanie to przypomina o zaletach wypoczywania w hamaku. Wiszący fotel to kombinacja klasycznego mebla wypoczynkowego z hamakiem i huśtawką. Fotel ten został zaprojektowany przez fińskiego projektanta Eero Aarnio w 1968 roku.

Konstrukcja i zalety

Fotel wiszący można zawiesić na stojaku lub przy suficie. Jego tradycyjny model tworzy wrażenie lekkości; jest wygodny i pozwala na stuprocentowy relaks, przyjemne bujanie się. Zalety wiszącego fotela to również aprobata dzieci – fotel w formie huśtawki zachęca do zabawy i odpoczynku, w tym również – do czytania (co w naturalny sposób może zmotywować dziecko do tej aktywności).

Fotel wiszący a wnętrza

Wiszący fotel nadaje się zarówno do pokoju dziecięcego, salonu, ogrodu czy na taras, a tan w wariancie podwieszanym na stojaku, nie wymagający montażu, można z łatwością przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Możemy wybrać wiszący fotel w rozmaitych stylach i materiałach wykonania, dobierając je stosownie do stylu wnętrza.