Ogród

Fotel ogrodowy wiszący – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

fotel ogrodowy

Fotele wiszące do ogrodu to niezwykle modny oraz bardzo chętnie wybierany dodatek nie tylko do przydomowych ogródków, ale i na tarasy oraz domowe balkony. W ostatnich katach, zwane także „kokonami” niezwykle wygodne siedzenia, rozkochały w sobie miliony Polaków, a ich popularność nieustannie rośnie. Zapewniają one niezwykły komfort, swobodę wyboru pozycji do odpoczynku, a ich wygląd jest doskonały – wpasowujący się w nowoczesne trendy.

Fotel ogrodowy cały rok!

Użytkownicy foteli wiszących przekonali się już, że żaden inny mebel do ogrodu nie da takiej radości, jak ogrodowe huśtawki na nóżce, którymi można cieszyć się cały rok! Dlaczego? Dzięki stabilnej konstrukcji, w chłodniejsze dni śmiało możesz przenieść taki fotel do salonu oraz cieszyć się jego wygodą również zimą! Wybierając modele, które stoją przeniesiesz wygodę do wnętrza domu, a w razie gwałtownych burz lub opadów deszczu bez problemu przysłonisz go narzutą w miejscu, w którym stoi.

Jaki fotel wybrać? Myśl mądrze.

fotel ogrodowy

Kupując odpowiedni fotel ogrodowy należy zwrócić uwagę na kilka, szczególnie istotnych kryteriów.

  • Limit wagowy. Każdy fotel wiszący posiada swój dopuszczalny limit wagowy – zwróć na niego uwagę, mając na uwadze swoje indywidualne potrzeby. 
  • Gabaryty. Jest to główne kryterium wyboru fotela ogrodowego. Zdecyduj, czy potrzebujesz wersję jednoosobową, czy może Twoim marzeniem jest relaks we dwoje. Zarówno pierwszą, jak i drugą wersję znajdziesz w sklepach w wielu ciekawych odsłonach. 
  • Materiał, z jakiego jest wykonany fotel ogrodowy. Należy wziąć go pod uwagę szczególnie wtedy, kiedy fotel ma znajdować się „pod chmurką”. Postaw na surowce, które sprawdzą się w najgorszych warunkach zewnętrznych bez konieczności zakrywania do podczas każdego deszczu,
  • Sposób montażu fotela. Na rynku znajdziemy mnóstwo wariantów foteli ogrodowych, np. stojące kokony bez opcji bujania, huśtawki – fotele hamakowe umieszczone na metalowym stelażu lub wersje podwieszane do sufitu. Ostatnia wersja fotela pozwala na to, aby był on umieszczony np. w salonie lub na balkonie i tarasie.
  • Kształt. Jest to kryterium wizualne oraz kwestia preferowanych form odpoczynku. Możesz wybrać więc fotel, w którym się położysz, w którym usiądziesz lub przeznaczony dla dwójki osób.
  • Gust. Kwestie wizualne są niezwykle ważne podczas wybierania mebli ogrodowych. Styl, kształt oraz sposób, w jaki kosz fotela został wypleciony to kategorie, jakimi powinien kierować się każdy z nas podczas wyboru odpowiedniego fotela ogrodowego.