Akcesoria i dodatki

Duże i małe baseny ogrodowe

Wybór basenów ogrodowych w sklepach jest ogromny, zwłaszcza w sezonie letnim. Supermarkety i sklepy internetowe kuszą coraz to nowymi promocjami, mającymi zachęcić do zakupu wybranych modeli. Każdy rodzaj baseny ogrodowego ma swoje zalety, trzeba jednak wiedzieć, który w pełni spełni wiązane z nim oczekiwania.

Duże baseny ogrodowe

Osoby, które szukają dużych basenów ogrodowych, mogą zdecydować się na zakup basenów stelażowych. Ich cena potrafi być wysoka i wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych, jednak największe modele mają nawet po dziesięć metrów długości! Rozłożenie basenu stelażowego jest łatwe, ale wymaga nieco wprawy.

Zaletą basenów tego typu jest ich duża wytrzymałość. Bez problemu można je użytkować przez nawet kilkanaście lat, jeśli tylko odpowiednio się je przechowuje poza sezonem.

Mniejsze baseny

Wśród mniejszych basenów ogrodowych królują baseny rozporowe. Są to baseny z dmuchanym kołnierzem, który unosi się w górę w miarę napełnienia basenu wodą. Ich cena jest stosunkowo niższa, mają one jednak ograniczone wymiary – maksymalnie nieco powyżej trzech i pół metra.

Baseny rozporowe nie są również zbyt wysokie, przez co świetnie nadają się dla dzieci dopiero rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem. Zdecydować się na ich zakup mogą również osoby, mające ograniczoną przestrzeń w przydomowym ogrodzie.

Niezależnie od rozmiarów, baseny ogrodowe to świetny sposób na odrobinę ochłody w upalne dni.