Akcesoria i dodatki

Drabinka dekoracyjna – gdzie ją postawić i w jaki sposób zaaranżować?

drabina dekoracyjna

Przeglądając katalogi z aranżacjami wnętrz czasem trudno uwierzyć, jak za pomocą najprostszych przedmiotów użytkowych można nadać pomieszczeniu wyszukanego stylu. Tym, co od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się w nowoczesnych mieszkaniach, jest drabina dekoracyjna w skandynawskim stylu.

Proste jest piękne

Chcąc mieć taką w domu można wykorzystać praktycznie każdy wolny, ziejący pustką kąt. Należy jedynie uważać, żeby nie stała w miejscach w których łatwo w nią czymś uderzyć lub strącić. Co warto zauważyć, zwykła biała dekoracyjna drabina może prezentować się niezwykle elegancko w każdym typie pomieszczenia. Prostota tego gadżetu sprawia, że można nadać mu użyteczności na nieskończoność sposobów.

Alternatywa dla nudnych regałów

Ustawienie skandynawskiej drabiny dekoracyjnej w salonie nada mu uroku i przytulności. To właśnie na jej szczebelkach znajdzie się miejsce na figurki, ramki ze zdjęciami czy książki. Pozwoli także na wyeksponowanie swoich osiągnięć sportowych, jak puchary i statuetki. W łazience będzie natomiast wygodnym sposobem na przechowywanie ręczników i innych przyborów toaletowych, które powinny być zawsze pod ręką.

Drabinki ozdobne są z reguły lekkie, dlatego przed znalezieniem im idealnego, cieszącego oko miejsca, można je do woli przestawiać i testować.