Meble

Dobre fotele obrotowe dla dziecka

fotele obrotowe

Dziecko dużo swojego czasu spędza przy biurku. Wymaga tego zarówno odrabianie lekcji, jak i korzystanie z komputera. Długie siedzenie naraża kręgosłup. Żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia szkody, potrzebny będzie specjalny fotel dla dziecka. Jakie to?

Rozsądny wybór

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są fotele obrotowe, które zapewniają dziecku dużą swobodę i komfort użytkowania. Fotele obrotowe zapewniają wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Niezwykle ważna jest możliwość łatwego sięgania po niezbędne rzeczy np. leżące na regale obok. Możliwość obrotu siedziska i podjechania fotelem, sprawia, że dziecko nie musi co chwila wstawać i ponownie siadać.

Jaki fotel dla dziecka?

Siedzisko to bardzo ważny element fotela. Od niego zależy komfort długiego siedzenia. Powinno być miękkie, tak, by nie sprawiało bólu podczas wielogodzinnej nauki. Powinno być wyposażone w podnośnik, żeby można było regulować wysokość jego ustawienia. Dziecko kiedy siedzi, powinno mieć swobodnie ustawione stopy na podłodze. Warto postawić na fotele wyposażone w podłokietniki, które pomogą utrzymać wyprostowane plecy i zniweluje napięcie mięśni ramion. Oparcie musi być tak skonstruowane, by podpierało kręgosłup w dwóch miejscach: lędźwiowym i w okolicach łopatek. Ważne są też kółka, które zapewniają możliwość poruszania się w fotelu. Powinny być wyposażone w system hamujący, który zapewni bezpieczeństwo. Jeżeli w pokoju dziecka znajduje się dywan, wybierzmy produkty z kółkami twardymi.

Podsumowanie

Podsumowując, należy powiedzieć, że obrotowe fotele powinny mieć:

– miękkie siedzisko
– podnośnik regulujący wysokość siedziska
– podłokietniki
– dobrze dopasowane podparcie
– kółka z zabezpieczeniem