Wystrój wnętrz

Dlaczego warto wybrać płytki oktagonalne?

Ilość materiałów i możliwości pozwalających na to, w jaki sposób można wykończyć pomieszczenia w mieszkaniu, jest ogromna. W tym ogromie wersji i najróżniejszych rozwiązań coraz częściej eksperci wyspecjalizowani w aranżacji wnętrz polecają użycie pytek oktagonalnych. Czym jednak takie pytki dokładnie są i dlaczego warto je użyć?

Czym jest płytka oktagonalna?

Płytka oktagonalna jak sama nazwa wskazuje, posiada kształt oktagonu, czyli ma aż 8 boków. Jest to wzór bardzo uniwersalny i przyciągający wzrok, więc z pewnością jest bardzo estetyczny i poprawiający wizualny odbiór całego wnętrza. Oczywiście takie płytki wykonuje się bardzo łatwo. Wystarczy tylko uciąć wierzchołek każdego z czterech rogów płytki wykonanej na bazie kwadratu. Powoduje to, że ceną nie wiele się różni od tradycyjnej, kwadratowej płytki.

Dlaczego warto używać płytki oktagonalne?

Dlaczego jednak tak wielu specjalistów poleca stosowanie takich płytek? Czym płytki oktagonalne różnią się od innych, występujących przecież w ogromnej liczbie rodzajów i modeli płytek?

Największą różnicą jest oczywiście ich uniwersalność. Kształt oktagonu powoduje, że płytki te mogą być z powodzeniem używane zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Uniwersalność ich wynika także z tego, że pasują one do bardzo dużej liczby pomieszczeń. Nie muszą znajdować się tylko w np. kuchni, lecz z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w łazience, a nawet pokojach dziennych. Przykładowo płytki oktagonalne na podłodze (więcej na stronie), posiadające odpowiednią wielkość i właściwy kolor dostosowany do aranżacji całego pomieszczenia, będą idealnie wyglądały np. w salonie lub jadalni.

Płytki tego typu posiadają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Układając je w kwadracie, uzyskuje się pomiędzy nimi wolną przestrzeń, którą można wykorzystać na umieszczenie tam innego koloru płytki, lub też nawet płytki z zupełnie innego materiału. Bardzo dobrze sprawdza się jako uzupełnienie kamień w postaci np. marmuru lub granitu. Płytki tego typu to zatem bardzo dobre walory estetyczne, uniwersalność, a także odpowiednia cena.