Meble

Designerskie krzesła do jadalni

Współczesne krzesła do jadalni przypominają fotele o fantazyjnych kształtach. Oryginalne łączenia materiałów z formą i kolorem sprawiają, że powstają modele często unikatowe. Czasem nawet najbardziej klasyczne projekty sięgają po nietypowe rozwiązania, które czynią krzesła dziełami myśli designerskiej. Profilowania, siatki, niespotykane kształty oparć i podłokietników… Wszystko to dla wygody użytkownika oraz chęci wprowadzenia do wnętrz czegoś nowego i niepowtarzalnego. Do jakich aranżacji pasują designerskie krzesła? Czy może sobie na nie pozwolić każdy?

Krzesła do jadalni w nietypowym wydaniu

Takie krzesła, które kupisz w sklepie SFmeble można dopasować do większości nowoczesnych aranżacji. Są jednak modele stworzone z myślą o wnętrzach w konkretnym stylu, które wyróżniają się z otoczenia nietypowym kształtem czy oryginalnym połączeniem siedzenia z oparciem. Tego typu modele pasują do aranżacji eklektycznych, skandynawskich czy glamour. Ostateczny efekt zależy od użytych materiałów – nie liczy się sam kształt, jeśli materiały i barwy pasują do stylu.

Skandynawskie inspiracje oparte na bieli oraz jasnych brązach, które wejdą w skład krzesła o nietypowym wyglądzie, wejdą w skład skandi pod warunkiem, że ich nogi będę przytwierdzone do podstawy siedzenia pod pewnym kątem.

A krzesło wykonane z pleksi, które z powodzeniem mogłoby pojawić się w nowoczesnej aranżacji, dzięki swojemu stylizowanemu kształtowi może stanąć także w jadalni glamour.

Na jednej nodze czy w zygzak?

Większość klasycznych modeli krzeseł, nawet tych o designerskiej linii, posiada cztery nogi. Ich układ jest oczywiście zróżnicowany, a kolory często zaskakują swoją oryginalnością… Jednak rzadko pojawiają się modele na jednej nodze. Te niezbyt często spotykane krzesła posiadają nogę oraz przytwierdzoną do niej stabilną kolistą podstawę. Siedzenie jest dobrze wyważone, podobnie jak w przypadku kolejnego oryginalnego modelu. 

Krzesła do jadalni w kształcie zygzaka spodobają się osobom lubiącym dynamiczny design. Połączenie w jednej linii podstawy, siedzenia oraz oparcia nie do końca jednak może być dobrą opcją do siedzenia. Jednak wygląd tego mebla w otoczeniu nowoczesnej aranżacji na pewno będzie przykuwał uwagę.

Jeszcze inne walory estetyczne prezentują modele o nietypowych oparciach, które przyjmują kształt np. skrzydeł motyla lub są abstrakcyjną ażurową wariacją w kształcie koszyka.