Meble

Designerskie i niezwykle wytrzymałe meble

stolik podnóżek nowoczesny

Meble stanowią bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Właściwie to one decydują o ogólnym klimacie pomieszczenia. Jeśli będą stylizowane na klasycyzm, aranżacja będzie raczej patetyczna i elegancja. Młodzieżowe meble z kolei sprawią, że nabierze ona swobody. Alternatywą dla nich jest styl skandynawski, który daje szeroki wybór mebli designerskich zgodnych z trendami północnej Europy.

Designerskie meble skandynawskie

Meble w stylu skandynawskim cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Swoją sławę zawdzięczają przede wszystkim prostocie połączonej z funkcjonalnością. Są utrzymane w chłodnej kolorystyce – dominującą barwą jest tutaj biel, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by udekorować je kolorowymi dodatkami. Należy jednak pamiętać, że północnoeuropejski styl opiera się głównie na skromności i minimalizmie, więc nie można przesadzać z przepychem. Warto zastanowić się nad doborem pastelowych dodatków lub, jeśli komuś aranżacją wydaje się wówczas zbyt „mdła” – elementów w kolorach czarnym i brunatnym.

Wytrzymałe meble designerskie w stylu skandynawskim

Wiele osób ceni skandynawskie meble nie przez wzgląd na ich estetykę, ale raczej dzięki ich wytrzymałości. Są wykonane z materiałów naturalnych, takich jak na przykład drewno, co daje gwarancję ich trwałości.