Wystrój wnętrz

Czym wykończyć schody?

schodowe kafelki antypoślizgowe

Schody to bardzo często spotykany element w naszych domach, zarówno zewnętrze jak i wewnętrzne muszą być bezpieczne. Bardzo często wykańczamy je różnego rodzaju płytkami, które nie tylko mają ładne wzory ale imitują także drewno, beton czy kamień. Decydując się na konkretne płytki schodowe – najlepiej takie, nie tylko powinniśmy się kierować ich urodą ale także estetyką i przede wszystkim takimi parametrami jak antypoślizgowość i wysoką klasą ścieralności.

ZEWNĘTRZE PŁYTKI SCHODOWE

Dobranie odpowiednich płytek zewnętrznych na schody jest nie lada wyzwaniem. Dzieje się tak dlatego, że zarówno schody wejściowe jak i tarasowe muszą tworzyć całość z zewnętrzną elewacją całego budynku.

Schody zewnętrzne wykładamy płytkami kamiennymi, klinkierowymi lub ceramicznymi i zwracamy szczególną uwagę na konkretne parametry.
Zewnętrzny materiał, którym wykładamy schody narażony jest na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne i pogodowe. Tego rodzaju płytki powinny więc być mrozoodporne, odporne na duże zawilgocenie, wysoko ścieralne a przede wszystkim antypoślizgowe. Płytki przeznaczone na zewnątrz powinny charakteryzować się ogromną wytrzymałością są one każdego dnia narażane na wiele uszkodzeń zarówno mechanicznych jak i atmosferycznych.

WEWNĘTRZNE PŁYTKI SCHODOWE

Po domu chodzimy na bosaka albo w skarpetach lub kapciach, mając w domu schody powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo nasz i członków naszej rodziny, szczególnie dzieci. Schody wewnętrzne nie powinny narażać nas na upadki, dlatego wybierając materiał, którym zostaną wyłożone znaczną uwagę powinnyśmy zwracać na to aby płytki były antypoślizgowe. Dobrze jest więc gdy schody są wyłożone ładnymi i estetycznymi płytkami ale także szorstkimi lub porowatymi. Ponadto należy również zwrócić uwagę na elastyczność danych płytek, które szczególnie na schodach dużo pracują.