Wyposażenie łazienek

Czym kierować się przy wyborze muszli klozetowej?

tradycyjna muszla sedesowa

Muszle klozetowe mają dzisiaj bardzo ciekawy i oryginalny design. Zainstalowanie w łazience odpowiednio podłączonej muszli klozetowej, to konieczność. Nasza łazienka, jako pomieszczenie służące nam do relaksu i wykonywania różnego rodzaju pielęgnacji ciała, musi być nie tylko ładna, ale i bardzo funkcjonalna i przydatna.

CO WIEMY O MUSZLACH KLOZETOWYCH?

Sam wybór muszli klozetowej, nastręcza nam wiele trudności.Nie tylko powinna być ładna, pasować nam do naszej łazienki ale przede wszystkim ma być funkcjonalna. Jej funkcjonalność to odpowiednie dobranie oraz dobre jej podłączenie.

Muszle klozetowe Eksperci Łazienek są stojące i wiszące i chociaż stojące znane są już od wielu lat, to są to muszle najbardziej popularne i najczęściej kupowane. Muszle wiszące to nowoczesny design i super wygląd danej łazienki. Tego rodzaju muszle trudniej jest zainstalować ale mają one więcej plusów niż minusów. Przede wszystkim zajmują mało miejsca, dają możliwość utrzymania w czystości całej posadzki w łazience oraz wizualnie powiększają dane pomieszczenie.

JAKIE MUSZLE KLOZETOWE DOBRAĆ DO SWOJEJ ŁAZIENKI?

Wybór odpowiedniej muszli klozetowej to ogromna trudność. Podłączenia jej nie zawsze pasują do naszej kanalizy i nie zawsze można odpowiednie muszle dość dobrze dopasować. Jej dopasowanie to sprawa najważniejsza. Wybierając odpowiednią muszlę musimy zdecydować, czy chcemy muszlę stojącą czy też wiszącą oraz jaką chcemy mieć spłuczkę.

RODZAJE SPŁUCZEK

Spłuczki mamy nad tynkowe, czyli takie, których zbiornik spłukujący jest widoczny na ścianie. Jeśli chodzi o spłuczki nad tynkowe, wyróżniamy tutaj:

  • dolnopłuki – zbiornik umieszczony jest nisko,
  • górnopłuki – zbiornik znajduje się wysoko pod sufitem,
  • kompakty wc – porcelanowy zbiornik połączony z miską klozetową.

Wyróżniamy także spłuczki podtynkowe, czyli takie, których zbiornik ukryty jest w ścianie.