Rolety

Czym jest moskitiera plisowana i jakie są jej zalety?

Spędzanie ciepłych, letnich wieczorów przy otwartym oknie lub drzwiach balkonowych jest miłe, dopóki w domu nie pojawią się nieproszeni goście. Insekty lgną do światła i jedzenia, a ponadto przyczyniają się do powstawania bolesnych ukąszeń. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto zaopatrzyć się w moskitierę plisowaną. To unikalny model siatki pasujący do wszystkich typów okien, drzwi balkonowych oraz tarasowych. Co warto wiedzieć o tym produkcie i jakie są jego zalety?

Czym jest moskitiera plisowana?

Moskitiera plisowana jest zbudowana z aluminiowej ramy i składanej w harmonijkę siatki. Moduły siatki mogą być łączone ze sobą w taki sposób, by nadawały się również do drzwi mających dużą powierzchnię. Siatka jest umieszczona w prowadnicy tak, by możliwe było swobodne poruszanie nią. W zależności od typu moskitiery będzie to ruch góra-dół bądź od lewej do prawej. Moskitiera plisowana (https://lestore.pl/sklep/moskitiery-okienne/moskitiera-plisowana-tarasowa) sprawdzi się nawet w wąskich ramach drzwiowych. Jej najważniejszą cechę stanowi fakt, iż tkanina rozkładana harmonijkowo nie zajmuje wiele miejsca. Siatka jest złożona z oczek o drobnej strukturze, dzięki którym możliwe jest zapobiegnięcie dostaniu się owadów do środka domu. Wygodę i płynność przesuwania siatki gwarantują uchwyty montowane na ramie. Wyróżnić można kilka typów moskitiery plisowanej, w tym poziomą, pionową, dwustronna lub centralną. Różnią się one od siebie sposobem poruszania się siatki. Zróżnicowanie typów konstrukcji pozwala na montowanie produktu również we wnękach okiennych na ramie okna, na drzwiach przesuwnych balkonowych oraz tarasowych. Co więcej, moskitiery plisowane można montować razem z roletami zewnętrznymi.

Zalety moskitier plisowanych

Moskitiery plisowane mają bez wątpienia wiele zalet. Umożliwiają bezproblemowe wychodzenie na taras bądź balkon dzięki konstrukcji składanej w prosty sposób. Produkt może zostać dostosowany do wszystkich typów stolarki okienno-drzwiowej. Oczywiście nie można zapomnieć o głównym przeznaczeniu moskitiery, czyli zapobiegnięciu wpadania insektów oraz pyłków do wnętrza. Warto zaznaczyć, że to bardziej ekologiczna opcja niż np. stosowanie sprayów owadobójczych. Nie niszczy środowiska naturalnego i żywych organizmów. Produkty da się dopasować na wymiar. Siatka wyposażona jest w małe oczka, dzięki czemu dostęp światła i powietrza nie zostaje ograniczony. Możliwe jest dostosowanie konstrukcji do ramy okna w idealny sposób, na skutek czego siatka pozostaje niewidoczna i nie burzy estetyki drzwi. Wykorzystywane siatki wykazują się odpornością na rozciągnięcia i uszkodzenia różnego rodzaju. Ponadto moskitiera jest wodoodporna, nie straszne jej więc niekorzystne warunki pogodowe. Zakup produktu wiąże się z jednorazową inwestycją, posłuży on bowiem przez wiele lat. Funkcjonalność drzwi nie zostaje ograniczona przy stosowaniu moskitiery, a cała jej konstrukcja zapewnia łatwy montaż i użytkowanie. Nie trzeba też obawiać się, że produkt będzie stanowił przeszkodę podczas mycia okien.