Akcesoria i dodatki

Czym cechuje się ceramika bolesławiec?

ceramika bolesławiec

Ceramika Bolesławiec to wyroby tworzone zgodnie z tradycją i szczególną troską o detale. Wysoka jakość materiałów, jak i staranność wykonania przekładają się na zachwycające efekty wizualne i ogromną ich popularność. Ceramika powstaje z kamionki (gliny kamionkowej), czyli gliny z przeważającą ilością piasku kwarcowego i skalenia. W asortymencie dostępne są liczne akcesoria kuchenne i łazienkowe. 

Ceramika Bolesławiec – właściwości

Ceramika Bolesławiec zachwyca swoją estetyką, ale jednocześnie wykazuje szereg pożądanych parametrów technicznych, w tym takie jak:

  • odporność na działanie wysokich temperatur,
  • właściwości izolacyjne, ponieważ nie przewodzą prądu,
  • właściwości ognioodporne,
  • brak reakcji z czynniki chemicznymi,
  • odpowiednie do użytku w piekarniku i mikrofalówce. Można je także myć w zmywarce.
ceramika bolesławiec

Czym wyróżnia się ceramika Bolesławiec?

Ceramika Bolesławiec ma niepodrabialny styl i charakter. Niemniej, marka wciąż się rozwija, wprowadzając nowe wzory i rozwiązania, poszukując połączenia między współczesnymi trendami a tradycją. Wszystkie produkty powstają na bazie odpornej i trwałej gliny kamionkowej. Zewnętrzna warstwa jest zdobiona ręcznie za pomocą metody stempelkowej. Za tak spektakularne efekty odpowiada wieloletnie doświadczenie, pasja i nowoczesne podejście do ceramiki. Inspiracją do nowych wzorów jest natura, w tym przede wszystkim cztery żywioły: ogień, woda, ziemia oraz powietrze. Co istotne, ceramika powstaje z troską o środowisko naturalne. W związku z tym stosowane w procesie produkcji farby są ekologiczne, a tym samym w pełni bezpieczne dla przyrody i człowieka.