Meble

Czy garderoba z siedziskiem nadaje się do małego przedpokoju? Jaką garderobę wybrać do wąskiego przedpokoju?

garderoba z siedziskiem

Przedpokój w mieszkaniu jest z reguły niewielkich rozmiarów pomieszczeniem. Urządzenie go w sposób funkcjonalny a jednocześnie estetyczny i przytulny jest niełatwym zadaniem. Przedpokój pełni nie tylko funkcję pomieszczenia z którego można przejść do kolejnych pomieszczeń ale jest także ważnym miejscem przechowywania odzieży, obuwia oraz innego rodzaju sprzętów. W celu zapewnienia jego funkcjonalności warto wybrać odpowiednie meble.

Garderoba z siedziskiem – mebel o wielu funkcjach

Brak miejsca w korytarzu nierzadko wymusza podjęcie decyzji o rezygnacji z umieszczenia w nim dużej szafy. Istnieje jednak wspaniała alternatywa dla szaf zabudowanych jaką jest garderoba z siedziskiem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zyskuje się nie tylko świetne miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej i butów ale także wygodne miejsce do ich ubierania. Do innych zalet garderób z siedziskiem zaliczyć należy:

garderoba z siedziskiem
  • oszczędność czasu (wybiera się i zamawia jeden mebel, nie traci się czasu na szukanie pasujących do siebie pojedynczych elementów wyposażenia),
  • optyczne powiększenie wnętrza (dzięki możliwości wyboru mebla z wbudowanym lustrem oraz w jasnych barwach),
  • garderoby z wbudowanym lustrem, w jasnych kolorach optycznie powiększają wnętrze,
  • mebel ten sprawdza się nawet w bardzo wąskich i nieustawnych korytarzach,
  • dzięki szerokiej gamie kolorystycznej można stworzyć niebanalne, ciekawe wnętrze.

Styl garderoby – na jaki się zdecydować?

Garderoba z siedziskiem powinna pasować do pomieszczenia w którym zostanie umieszczona a także do pozostałych pokoi i stylu w jakim zostało urządzone całe mieszkanie. Tego rodzaju meble wykorzystywane są coraz częściej w pomieszczeniach nowoczesnych i ponadczasowych. W małych i wąskich pomieszczeniach warto postawić na naturalne i jasne materiały a także lekkie konstrukcje. Bardzo popularne są garderoby w stylu prowansalskim, skandynawskim oraz nowoczesnym. Estetycznie wyglądają też lakierowane fronty, zdobienia z tworzyw sztucznych oraz szkła.

Sprawdź przykładową ofertę na gornapolka.com.