Meble

Co warto wiedzieć o sofach welurowych?

Sofa-skandynawska-z-funkcja-spania-MALMO-turkusowa

Przed zakupem własnej sofy welurowej dobrze jest odpowiedzieć sobie przynajmniej na kilka pytań dotyczących takich mebli. Dzięki temu można lepiej przygotować się do podjęcia tej ważnej decyzji, jakim jest dobranie najważniejszego mebla w wystroju salon. Co trzeba więc wiedzieć o sofach welurowych? Czy warto je wybierać?

Symbol statusu

Kiedyś welur był zarezerwowany wyłącznie dla osób majętnych. Kanapy nim obite były symbolem prestiżu, statusu i bogactwa. Obecnie są one zdecydowanie bardziej dostępne, ale nie zmniejszyła się ich dostojność. Wciąż są to meble, które są eleganckie i prezentują się szlachetnie.

Wymaga pielęgnacji

O każdy mebel trzeba dbać i odpowiednio go pielęgnować. Tak samo jest z kanapami z weluru. Stylowa sofa z weluru powinna być odkurzana i raz na jakiś czas czyszczona. By poprawić jej wygląd, obicie można od czasu do czasu przeczesać zgodnie z kierunkiem włosków na nim (nigdy w kierunku przeciwnym). Warto pamiętać o pielęgnacji sofy welurowej po to, by przedłużyć jej trwałość i świetny wygląd.

Dostępne w różnych stylach

Sofy welurowe ze sklepu Meblostrefa są produkowane w wielu różnych stylach. Bardzo popularne są sofy skandynawskie o lekkiej konstrukcji opartej na prostych nóżkach. Tym materiałem mogą też być obite fantazyjne sofy z rzeźbionymi elementami i dekoracjami lub ciężkie, masywne i przysadziste kanapy w stylu minionej epoki. Każdy z tych stylów zasługuje na uwagę i rozważenie, czy pasuje on do ogólnej koncepcji mieszkania. Niezależnie od motywu przewodniego aranżacji wnętrza, można znaleźć sofę welurową, która będzie do niego pasowała i świetnie uzupełniała całość.wykorzystany: