Meble

Co warto wiedzieć o hokerach?

hokery

Choć nazwa hoker jest dość mało znana, oznacza ona po prostu popularne krzesło barowe. Ten mebel nie musi znajdować się jedynie w pubach i barach. Będzie się nadawał także świetnie do wszelkiego rodzaju wnętrz. Czy warto mieć hoker w domu?

Gdzie mogą stać hokery?

Hokery są dobrym rozwiązaniem dla osób, które w domu mają wysokie blaty. Najczęściej można je znaleźć w kuchni i salonie z aneksem kuchennym. Stołki barowe mogą być alternatywą dla tradycyjnych krzeseł w miejscach, w których przestrzeń jest mocno ograniczona. Ustawione przy stole jadalnym będą wyglądały stylowo i zapewnią wygodę. Na hokerach mogą usiąść osoby, które chcą rozmawiać z osobą przygotowującą posiłek w przypadku salonów z aneksem kuchennym. To szczególnie przydatne podczas wizyt gości. Hokery można spotkać nie tylko w domach, ale również w kawiarniach, recepcjach oraz biurach.

Co wziąć pod uwagę przed zakupem hokera?

By dopasować hoker do wnętrza, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Są to:

  • wysokość blatu – powinien on być wyższy od krzesła o 20-30 cm,
  • siedzisko – poszczególne modele mogą różnić się twardością oraz wyprofilowaniem siedziska,
  • oparcie – nie znajduje się we wszystkich hokerach,
  • rodzaj stelaża – drewniany, metalowy, aluminiowy lub z tworzywa sztucznego.
hokery

Hoker, którego funkcją jest zastąpienie zwykłego krzesła, powinien mieć miękkie siedzisko i wygodne oparcie. Jeśli będzie z niego korzystało wiele osób, dobrze jest wybrać model z regulowanym oparciem. W innym przypadku wystarczy dobrać stołek do wzrostu użytkownika. Bardziej komfortowe dla dzieci będą modele z podłokietnikami. Niektóre stołki posiadają także podpórkę pod nogi.

Podsumowanie

Krzesła barowe pozwolą nadać wnętrzu oryginalny charakter. To rozwiązanie praktyczne i estetyczne. Wiele osób powstrzymuje się przed zakupem hokera, twierdząc, że nie jest on tak wygodny jak tradycyjne krzesło. Nie jest to prawdą, o ile wybierze się odpowiedni dla siebie model zapewniający komfort siedzenia. Warto korzystać z oryginalnych alternatyw dla klasycznych rozwiązań.