Meble

Co ma znaczenie przy wybieraniu foteli biurowych?

wygodny fotel z kółkami

Na rynku foteli do biura można wybierać z szerokiego asortymentu różnych modeli. Jednak wybranie odpowiedniego modelu wymaga określenia parametrów, które są kluczowe dla użytkownika. Poszczególne parametry wpływają na funkcjonalność fotela, jak też na jego wygląd.

Najważniejsze typy foteli biurowych

Do najważniejszych typów foteli biurowych można zaliczyć:
– klasyczne fotele biurowe,
– ergonomiczne fotele kubełkowe,
– fotele ortopedyczne.

Na proste fotele obrotowe można decydować się, gdy nie będzie się ich używało nadmiernie. Natomiast na bardziej dopasowane do kształtu ciała powinny decydować się osoby, które będą spędzały na nich długi okres czasu. Wówczas warto postawić na fotel, który posiada odpowiednio dopasowany do sylwetki profil. https://www.e-sas.pl/meblowykat/fotele-2

wygodny fotel z kółkami

Regulacja w fotelach

Bardziej wygodne będą również fotele biurowe skórzane, które posiadają różne rodzaje regulacji. Możliwość regulowania wysokości czy nachylenie pozwala lepiej dopasować fotel do kształtu kręgosłupa. Gdy na fotelu spędza się dużo czasu różne rodzaje regulacji pozwalają odciążyć plecy. Zdecydować można się na takie fotele, które pozwalają na wspieranie odcinka lędźwiowego. Taki ruchomy element można znacznie łatwiej dotować do wzrostu pracownika. Podobnie zagłówek jest w stanie zapewnić odciążenie odcinka szyjnego, choćby w chwilach przerwy od pracy. Na fotelu z takim elementem będzie można znacznie wygodniej prowadzić rozmowy telefoniczne.