Wystrój wnętrz

Ciekawe inspiracje z użyciem mozaiki ceramicznej

Wielu osobom bardzo podoba się mozaika ceramiczna we wnętrzach, jednak nie każdy ma pomysł na jej zastosowanie we własnych pomieszczeniach. Nie trzeba się bać tego asortymentu, gdyż jest on niezwykle prosty i łatwy w montażu oraz bez problemu można w każdej chwili zmienić jej charakter. Dodatkowo, jest tak wiele pomysłów na jej użycie, że niewątpliwie każdy znajdzie motyw, które idealnie mu podpasuje.

Spory wybór asortymentu w różnych sklepach

W związku z tym, iż w wielu sklepach jest naprawdę duży wybór mozaik ceramicznych, klienci mogą dowolnie wybierać spośród różnorodnych rozmiarów, form oraz kolorów i wzorów. Bardzo modne jest obecnie układanie mozaiki jednokolorowej, jak i wzorzystej. Tą drugą można uzyskać na dwa sposoby – albo wybrać gotowe fragmenty w kolorach cieniowanych (ombre), albo samodzielnie połączyć kilka mozaik o różnorodnych kolorach i wzorach, co w konsekwencji stworzy bardzo nowoczesną i niewątpliwie unikatową kompozycję na ścianie.

Duża dowolność

Mozaika występuje w wielu formatach, rozmiarach oraz wzorach, dzięki czemu tak naprawdę nadaje się prawie do każdego pomieszczenia. Designerzy oraz projektanci wnętrz polecają jednak klientom stosować ją w pomieszczeniach takich jak łazienki czy kuchnie, aczkolwiek można dostrzec obecnie, że mozaika ceramiczna świetnie się sprawdza także w salonach (np. na ścianie za telewizorem czy przy kominku) oraz w sypialniach (na ścianie za łóżkiem), zobacz inspiracje na home 100. Producenci wychodzą klientom naprzeciw prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, które są jeszcze bardziej ciekawsze i posiadają wiele właściwości. Co ciekawe stworzono już mozaiki ceramiczne, które bez problemu można układać na zewnątrz. W związku z tym, iż stanowią dobre zabezpieczenie ścian i podłóg – klienci często się na to decydują na swoich balkonach i tarasach.

Złoto i srebro

Od kilku sezonów srebro i złoto przewija się w wielu wnętrzach. Mozaikę w tej wersji kolorystycznej również bardzo łatwo znaleźć, ze względu na to, iż klienci często chcą mieć w takim kolorze ścianę w łazience. Ponadto plusem błyszczących małych kamieni jest to, że doskonale odbijają światło, tym samym sprawiają wrażenie, że pomieszczenie w którym one się znajdują nagle staje się większe i przestronniejsze.