Wystrój wnętrz

Aranżacja wnętrz – akcesoria, dodatki

plakat z filmu star wars

Podobno diabeł tkwi w szczegółach – wybór wyposażenia do domu i koloru ścian to nie wszystko, najważniejsze są dekoracje!

Decydując się na samodzielne urządzanie domu czy mieszkania, musimy się odpowiednio do tego przygotować, nie można działać pochopnie, gdyż może okazać się, że nie będziemy dobrze czuć się we własnych czterech ścianach. W pierwszej kolejności należy skupić się na kolorach. Wybierajmy barwy jasne, stonowane, które nie będą wywoływać negatywnych emocji, nie będą drażnić i denerwować. Najlepiej stawiać na biel oraz beże, które stanowią doskonałą bazę.

Jakie dodatki?

Po ustaleniu stylu wnętrz, przychodzi czas na wybór dodatków. Nie należy przesadzać, chociaż bogata oferta może kusić miłośników design. Ograniczmy się do niezbędnego minimum, oczywiście pomieszczenia powinny być przytulne, ale nadmiar bibelotów może sprawić, że zapanuje chaos. Skupmy się na dekoracji ścian, wykorzystajmy na przykład plakaty filmowe, zdjęcia, obrazy, grafiki, a także lustra. Wybierajmy dekoracje ze szkła typu wazony, doniczki ceramiczne, figurki. Postarajmy się wprowadzić do pomieszczenia więcej życia – kupmy kwiaty doniczkowe.

Plakaty filmowe i zdjęcia

Niektórzy lubią wnętrza w bardziej surowym wydaniu, inni chcą wprowadzić elementy, które będą ich uosabiały, opisywały charakter oraz upodobania. W tym wypadku można wykorzystać plakat filmowy, albo zdjęcia z rodziną, które na pewno będą przywoływać miłe wspomnienia. Takie akcesoria sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i swojskie.

Podczas urządzania wnętrz bardzo łatwo można przesadzić, dlatego miejmy się na baczności i planujemy zakup poszczególnych dekoracji. W tym wypadku spontaniczność nie będzie działać na naszą korzyść, trzeba wiedzieć jak zestawić ze sobą poszczególne przedmioty, by aranżacja prezentowała się, jak należy.