Basen

Akcesoria basenowe- sposobem na bezpieczną zabawę w wodzie

Nie jest tajemnicą, że basen ogrodowy służy głównie do zabawy i wypoczynku. Jednak równie istotne jest bezpieczeństwo domowników podczas figli w wodzie. Na szczęście i na to znajdzie się sprawdzony sposób. Istnieją przecież akcesoria do basenu, dzięki którym nasze dziecko będzie bezpieczne i szczęśliwe zarazem.

Jakie akcesoria do basenu zmniejszają ryzyko wypadku?

W basenie bywa ślisko, dlatego też warto zamontować matę antypoślizgową. Dzięki temu nogi nie będą się ślizgać i ryzyko nieszczęśliwego upadku spadnie praktycznie do zera. Podobną funkcję w większych basenach pełnią metalowe drabinki. Zwłaszcza mniejsze dzieci powinny z nich korzystać, gdyż one znacznie ułatwiają poruszanie się po śliskiej nawierzchni. Dla nich są też przeznaczone koła ratunkowe i dmuchane rękawki. One minimalizują prawdopodobieństwo podtopienia, a to istotna cecha przy pierwszym kontakcie malucha z wodą. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest też montaż maty solarnej, która pomoże utrzymać wyższą temperaturę wody. W końcu żaden rodzic nie chce, żeby jego pociecha przeziębiła się podczas basenowych harców.

Jak zadbać o basen, gdy się z niego nie korzysta?

Jest rzeczą naturalną, że z basenu ogrodowego nie korzysta się codziennie, bo pogoda nie zawsze na to pozwala. W takim przypadku należy go odpowiednio zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr czy deszcz. Jest to też idealny moment, aby dodać do niego preparaty odkażające wodę, bo ma się pewność, iż nikomu nie zaszkodzą. Warto wtedy skorzystać z takich akcesoriów basenowych jak generator chloru. Po pierwsze wypłucze on z wody wszelką chemię i woda będzie czysta jak lustro. Wieczorem należy przykryć basen, by nie naleciały do niego żadne nieczystości.