Uncategorized

4 sposoby na ozdabianie ścian przy pomocy farb dekoracyjnych

Zastosowanie farb dekoracyjnych, zwanych również farbami strukturalnymi, może być idealnym sposobem na oryginalne ozdobienie ścian danego pomieszczenia. Do wyboru pozostają rozmaite rodzaje farb, nie tylko w wielu odmiennych tonacjach kolorystycznych, ale i o przeróżnych fakturach. Dzięki zawartości kruszywa w postaci piasku lub też drobnych kamyków, farby dekoracyjne mają niezwykle gęstą konsystencję. Mimo to można rozcieńczać je w wodzie.

  1. Beton dekoracyjny

Chcąc wyróżnić jedną ze ścian pomieszczenia urządzonego w stylu rustykalnym, warto skorzystać z farby w postaci specjalnego tynku dekoracyjnego. Pokryta nim ściana będzie idealnie komponować się z metalem, drewnem, tudzież szkłem.

  1. Dekoracja ściany przy kreatywnym użyciu pędzli

Marząc o artystycznym i awangardowym wykończeniu ściany, można w tym celu użyć na przykład dwóch kolorów farb, aplikując je poprzez tzw. tapowanie lub nakładając kolejną warstwę wybranej farby dekoracyjnej zamaszystymi ruchami przy udziale płaskiego pędzla.

  1. Wypełnianie samoprzylepnych szablonów

Chcąc uzyskać jeszcze bardziej unikatowy efekt, można pokusić się o zakup specjalnych szablonów do malowania ścian. Farby dekoracyjne do wypełnienia niewielkich szablonów dostępne są w mniejszych pojemnościach.

  1. Powrót do korzeni

Jeśli wnętrze urządzone jest w stylu minimalistycznym, warto skorzystać z możliwości, jakie dają farby o chropowatym wykończeniu, których powierzchnia przypomina: glinkę, relief czy też werniks.