Budowa

3 najlepsze pomysły na podłogę na balkonie

Każdy chce by jego balkon był nie tylko ładny ale i funkcjonalny. Warto więc dobrze zastanowić się czym wyłożyć podłogę.  Materiał z pewnością musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Poznaj wytrzymałe materiały posadzkowe, które najlepiej sprawdzają się na balkonie.

cm 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://budujmy.eu/pl/products/ceresit-cm-16-elastyczna-zaprawa-klejaca-25-kg-11.html

Płytki gresowe

Zdecydowanie najbardziej popularnym materiałem w aranżacji balkonu i tarasu są płytki gresowe. Dobrze dobrane, w wersji antypoślizgowej i mrozoodpornej, położone na równej, zagruntowanej powierzchni mogą służyć wile lat. Jednak aby się nie odparzały i nie odpadały ważne jest zastosowanie elastycznego kleju, takiego jak Ceresit CM 16. Najlepiej sprawdzają się modele jaśniejsze (czarne szybko się nagrzewają pod wpływem słońca). Mają bogatą paletę faktur, rozmiarów i barw, w tym takie płytki gresowe, które wyglądają jak drewno lub bruk.

Naturalne drewno

Drewno nadaje aranżacją niezwykłego, ciepłego klimatu. Jednak nie każdy gatunek drewna będzie dobry, sprawdzają się jedynie twarde gatunki, takie jak dąb, tek, bambus, ipe. Zbyt miękkie drewno nie wytrzyma trudnych warunków atmosferycznych. By jednak taka podłoga długo cieszyła pięknym wyglądem trzeba ją raz, dwa razy do roku zaimpregnować odpowiednim preparatem.

Panele z kompozytu czyli imitacja drewna

Panele kompozytowe na balkon to najczęściej mieszanina mączki drzewnej, tworzyw sztucznych. Stanowią doskonałą alternatywę dla drewna, doskonale je imitując (często nawet nim pachnie). Dodatkowo nie potrzebuje impregnacji i konserwacji. Jest wodoodporny, nie grożą mu insekty. Podobnie jak podłoga z drewna wymagają montażu na legarach, jednak często dostępne są zestawy z możliwością montażu „na klik”.