Akcesoria i dodatki

Po co korzystać z podkładki pod fotel na kółkach?

mata pod fotel

Wydaje się, że trudno znaleźć dzisiaj biuro, w którym nie byłoby podkładki pod fotel na kółkach. Dlaczego jednak się tam ona znajduje? Jakie są najważniejsze zadania takiej podkładki?

Komfort użytkowania fotela

Z całą pewnością, dzięki podkładce pod fotel na kółkach, komfort jego użytkowania staje się zwykle większy. Chodzi o to, że podkładka pod fotel biurowy eliminuje problem ślizgania. Bardzo dokuczliwe jest, kiedy fotel nieustannie zmienia swoje położenie i jest niestabilny. Tak się jednak dzieje, gdy stoi on chociażby na śliskich panelach.

Jak nie porysować podłogi?

Niewątpliwie, pod fotel na kółkach podkładka przydaje się także z tego względu, że fotel zagraża na różne sposoby podłodze. Główne zagrożenie jest takie, że twarde kółka od fotela w krótkim czasie porysują podłogę. Zadaniem podkładki jest więc oprócz zwiększenia komfortu użytkownika, również zabezpieczenie podłogi.

Wybór podkładki

Na pewno nie bez znaczenia jest wybór najlepszej podkładki. Rzecz w tym, iż nie każda podkładka pod fotel na kółkach jednakowo dobrze spełnia swoje zadania. Niektóre z podkładek wcale nie zapobiegają ślizganiu się fotela, a inne są cienkie przez co nie chronią podłogi. Należy przede wszystkim przykładać wagę do materiału wykonania podkładki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *